نام و نام خانوادگی :
ایمیل:
شماره تماس :
رشته تحصیلی :

کارشناسی ارشد معماری 94-95
کارشناسی ارشد
مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در 99 کد رشته امتحانی گفت: با برگزاری آزمون در 32 کد رشته و 159 هزار و 165 داوطلب در عصر جمعه، آزمون کارشناسی ارشد پایان یافت.


حسین توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آزمون کارشناسی ارشد در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه برگزار شد و آمار داوطلبان حاضر در آزمون و غایبان جلسه پس از جمع آوری کلیه پاسخنامه ها اعلام می شود.

وی افزود: کلید پاسخنامه به سئوالات در هر یک از کدرشته ها بر اساس برنامه پیش بینی شده از روز یکشنبه 7 اسفند ماه منتشر می شود و پس از قرائت پاسخنامه ها توسط ماشین علامت خوان و کنترل های چندباره پاسخنامه و تایید صحت کلیه پاسخنامه ها، کارنامه داوطلبان پس از محاسبه نمرات خام، تراز و نمرات کل منتشر می شود.

توکلی خاطرنشان کرد: کارنامه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال 91 در روز چهارم خرداد 91 بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد و پس از آن مجازین به انتخاب رشته می توانند در روزهای 5 تا 9 خرداد کد رشته یا کد رشته های مورد نظر خود را در فرم انتخاب رشته درج کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی در نیمه اول شهریورماه در روزهای 11 تا 13 شهریور اعلام می شود.


 
رييس سازمان سنجش در حاشيه بازديد از اولين روز برگزاري آزمون كارشناسي ارشد سال 91 با اعلام انتشار كليد سوالات 48 ساعت پس از اتمام تمامي آزمون‌ها، گفت: كارنامه اوليه داوطلبان در اوايل خردادماه منتشر مي‌شود.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، ‌دكتر سرورالدين امروز چهارشنبه در حاشيه بازديد از اولين روز برگزاري آزمون كارشناسي ارشد سال 91 كه در محل دانشكده تربيت بدني دانشگاه تهران صورت گرفت، در خصوص سلامت و روند برگزاري آزمون گفت: اميدواريم هيچ تخلفي طي برگزاري آزمون‌ها گزارش نشود، البته خوشبختانه در سال‌هاي گذشته نيز تخلف آنچناني كه آزمون را مختل كند مشاهده نشد و تخلفات جزئي بود.

وي افزود: هيات‌هاي رسيدگي به تخلفات در سازمان سنجش جلساتي را دارند و فعاليت‌هاي آنها به روز است و حكم پرونده‌هايي كه رسيدگي مي‌شود از تذكر تا لغو قبولي،‌ محروميت تا 10 سال و يا معرفي به مراكز ذيصلاح است.

سرورالدين با بيان اينكه امسال 931 هزار نفر در آزمون كارشناسي ارشد شركت كردند، گفت: اين رقم در مقابل 870 هزار شركت كننده سال گذشته 61 هزار نفر افزايش يافته است.

وي با بيان اينكه آزمون كارشناسي ارشد طي روزهاي امروز، فردا و روز جمعه در شش نوبت انجام مي‌گيرد، گفت: 44 شهرستان و 126 حوزه درگير برگزاري ازمون هستند و 20 هزار نفر از عوامل برگزاركننده آزمون مي‌باشند.

رييس سازمان سنجش در خاتمه خاطر نشان كرد: رشته‌هاي مديريت، برق، حقوق بيشترين تعداد شركت كننده را دارند و همچنين زبان اردو و زبان‌هايي كه چندان بين المللي نيستند نيز كمترين تعداد شركت كننده را داشته‌اند.

به گزارش ايسنا،  آزمون كارشناسي ارشد سال 1391 از صبح امروز با رقابت يك ميليون داوطلب در 131 كد رشته به صورت سراسري به مدت سه روز در سراسر كشور آغاز شد.

در آزمون امسال بيش از 930 هزار نفر ثبت نام كردند كه با احتساب 87 هزار داوطلب دو رشته‌اي، شمار داوطلبان اين آزمون از مرز يك ميليون نفر فراتر مي‌رود.

آزمون در نوبت صبح چهارشنبه با رقابت 160 هزار و 758 داوطلب در هفت كد رشته امتحاني و در نوبت عصر همين روز با حضور 166 هزار و 244 داوطلب در 11 كد رشته امتحاني برگزار مي‌شود.

برگزاري آزمون در نوبت صبح روز پنجشنبه با حضور 198 هزار و 209 داوطلب در 64 كد رشته امتحاني، عصر روز پنج شنبه 161 هزار و 205 داوطلب در پنج كد رشته امتحاني، صبح روز جمعه 172 هزار وپنج داوطلب در 12 كد رشته امتحاني و عصر روز جمعه 159 هزار و 65 داوطلب در 32 كد رشته امتحاني ادامه دارد.
 

کنکور سراسری کارشناسی ارشد 91 صبح امروز با بیش از 930 هزار شرکت کننده آغاز شد و تا روز جمعه 28 بهمن ماه ادامه دارد و داوطلبان در 137 رشته با هم به رقابت می پردازند.

 

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده آزمون کارشناسی ارشد برای 131 کد رشته امتحانی صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه 26 بهمن، پنجشنبه 27 بهمن و جمعه 28 بهمن در 44 شهرستان برگزار می شود.

تعداد داوطلبان این آزمون نسبت به تعداد داوطلبان کنکور ارشد سال گذشته، تعداد 58 هزار و 366 نفر افزایش دارد و 6.27 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

صبح امروز چهارشنبه داوطلبان رشته‌های 1122(مجموعه زبان روسی)،1124(مجموعه زبان آلمانی)، 1134(حسابداری)،1142(مجموعه مدیریت)،1156(آماد)،1157(مدیریت بحران)، 1267(مجموعه مهندسی مکانیک) به رقابت می پردازند.

همچنین آزمون رشته‌های 1126(مجموعه حقوق)،1130(مجموعه علوم سیاسی و روابط بین الملل)، 1154(مطالعات دفاعی استراتژیک)،1155(اطلاعات استراتژیک)، 1201(زمین شناسی)، 1204(فیزیک)، 1207(آمار)، 1263(مهندسی عمران- نقشه برداری)، 1264(مجموعه مهندسی عمران)،1283(مهندسی نساجی – تکنولوژی نساجی)، 1284(مهندسی نساجی- شیمی نساجی و علوم الیاف) عصر امروز برگزار می شود.

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه تنظیم و در 4 خرداد 91 برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت قرار می گیرد. داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می شوند باید از تاریخ 5 خرداد تا 9 خرداد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی، نسبت به انتخاب کد رشته محل های مورد علاقه خود از کد رشته امتحانی مجاز اقدام و آنها را به ترتیب تقدم علاقه در فرم انتخاب رشته الکترونیکی درج کنند.


 
داوطلبان لازم است معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون خود را با توجه به تبصره های سازمان سنجش، بررسی و در صورت مغایرت، به سایت سازمان مراجعه و نسبت به ویرایش معدل خود اقدام کنند.

به نقل از خبرگزاری مهر، پاسخ به سئوالات آزمون کارشناسی ارشد به صورت چهارجوابی است و برای هر پاسخ صحیح 3 نمره مثبت و برای هر پاسخ غلط یک نمره منفی درنظر گرفته می شود.

کلیه دفترچه های سئوال داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد دفترچه آزمون وی درج شده است. این دفترچه ها دارای تنوع بوده و.....(بقیه در ادامه مطلب)ادامه مطلب
 

به نقل از خبرگزاری فارس: مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از فرصت مجدد داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 91 برای ثبت‌نام در کدرشته‌های دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی خبر داد.

حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری آزمون کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26، 27 و 28 بهمن‌ماه، گفت: با توجه به درخواست داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 91 مهلت مجددی برای ثبت‌نام در کدرشته‌های دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات غیرانتفاعی درنظر گرفته شده است.

وی گفت: براین اساس داوطلبان می‌توانند از امروز تا 25 بهمن‌ماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و خرید اینترنتی این کارت اقدام به ثبت‌نام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: داوطلبان باید پس از خرید کارت اعتباری به مبلغ 4600 تومان، شماره سفارش خود را تا پایان مراحل ثبت‌نام حفظ کنند. این شماره در زمان انتخاب دروازه پرداخت، نمایش داده می‌شود. 
دانشجویانی که در مقطع کارشناسی ارشد پایان نامه آنها یک بار غیرقابل قبول ارزشیابی می شود، فرصت دارند تا از پایان نامه خود مجددا دفاع کنند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، بر اساس آیین نامه دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته، استاد راهنما در دوره کارشناس ارشد آموزشی - پژوهشی و به پیشنهاد دانشجو همچنین با موافقت یکی از اعضای هیأت علمی با مرتبه حداقل استادیاری و تایید شورا تعیین می شود.

چنانچه استاد راهنما خارج از موسسه آموزش عالی انتخاب شود به جای شرط استادیاری، داشتن مدرک دکتری الزامی است.

استاد مشاور به پیشنهاد استاد راهنما پس از تایید شورای گروه از اعضای هیأت علمی داخل یا متخصصان خارج از دانشگاه انتخاب می شود.

ارزشیابی پایان نامه به این صورت انجام می شود که نمره از 19 تا 20 : عالی، نمره از 18 تا 18.99 بسیار خوب، نمره از 16 تا 17.99: خوب، نمره از 14 تا 15.99: قابل قبول و نمره کمتر از 14: غیرقابل قبول است.

چنانچه ارزشیابی پایان نامه غیرقابل قبول باشد دانشجو مجاز است حداکثر یک نیمسال در مدت مجاز تحصیل در جلسه دفاعیه شرکت و دوباره از پایان نامه دفاع کند.

دانشجویی که در فرصت تعیین شده نتواند از پایان نامه خود با موفقیت دفاع کند از ادامه تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی محروم می شود.

براساس این آیین نامه، به دانشجوی کارشناسی ارشد که به هر دلیل از تحصیل باز می ماند، فقط یک گواهی که دانشجو چه دروسی را در چند واحد و با چه نمره ای گذرانده است، اعطا می شود.
 
کنکور کارشناسی ارشد 91 از روز چهارشنبه 26 بهمن ماه به مدت 3 روز آغاز می شود و یک میلیون و 17 هزار و 486 کارت این آزمون از روز یکشنبه 23 بهمن ماه توزیع خواهد شد.


به گزارش خبرنگار مهر، 137 کد رشته امتحانی در 7 گروه ارائه شده است که گروه علوم انسانی دارای 50 کد رشته، گروه علوم پایه با 15 کد رشته، گروه فنی - مهندسی با 29 کد رشته، گروه کشاورزی با 25 کد رشته، گروه هنر با 12 کد رشته و گروه دامپزشکی با 6 کد رشته هستند.


930 هزار و 172 نفر تقاضانامه ثبت نام الکترونیکی را تکمیل کردند که از این تعداد 472 هزار و 869 نفر زن و 457 هزار و 303 نفر مرد هستند. همچنین 87 هزار و 314 نفر داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد 91 علاقمندی خود برای شرکت در 64 کدرشته امتحانی شناور اعلام کرده اند.

در مجموع 1 میلیون و 17 هزار و 486 کارت آزمون کارشناسی ارشد صادر شده است که 510 هزار و 317 کارت متعلق به زنان و 507 هزار و 169 کارت متعلق به مردان است.

توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز 23 تا 25 بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  آغاز و آزمون در روزهای 26، 27 و 28 بهمن برگزار می شود. 
داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 91 می توانند از روز دوشنبه 24 بهمن با مراجعه به باجه های رفع نقص که از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شده است، مراجعه کرده و کارت خود را اصلاح کنند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد 91 چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای 1، 2،  4 ، 5، 6، 11، 12، 13، 14، 16 و 17 کارت شرکت در آزمون مشاهده کردند لازم است جهت اصلاح مورد یا موارد مذکور از طریق لینک مربوط حداکثر تا 28 بهمن 90 منحصراً به سایت اینترنتی سازمان مراجعه و از آن طریق اقدام کنند.

جدول رفع نقص کارت کنکور ارشد......(جداول و بقیه خبر در ادامه مطلب)ادامه مطلب
 

به نقل ازخبرگزاری فارس: سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که اگر داوطلبی در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد 91 معدل واقعی خود را ثبت نکرده است، در زمان توزیع کارت، نسبت به اصلاح معدل اقدام کند.


سازمان سنجش آموزش کشور تأکید کرد که معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد 91، براساس اطلاعاتی که توسط شخص داوطلب به هنگام ثبت‌نام اینترنتی ارائه شده، درج شده ‌است. داوطلبان باید معدل مندرج در کارت ورودی خود را بررسی کنند و اگر داوطلبی در زمان ثبت‌نام برای شرکت در آزمون کارشناسی ارشد موفق نشده است که معدل واقعی خود را بنا به دلایلی در فرم‌های اینترنتی ثبت‌نام ثبت کند، در این مرحله می‌تواند با مراجعه به سایت این سازمان و ورود به مرحله ویرایش نسبت به اصلاح معدل واقعی خود اقدام کند. بدیهی است در غیر این صورت ضمن لغو قبولی آن دسته از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار بگیرند، مسئولیت هرگونه تبعات بعدی به عهده شخص داوطلب بوده و هیچگونه عذری در این مورد پذیرفته نخواهد شد.


فارغ التحصیلانی که قبل از ثبت‌نام در این آزمون موفق به اخذ مدرک لیسانس (کارشناسی) شده‌اند باید معدل مندرج در مدرک لیسانس (کارشناسی) آنان با معدل مندرج در کارت ورودی یکسان باشد.


داوطلبانی که به هنگام ثبت‌نام و شرکت در این آزمون شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی بوده و حداکثر تا 31 شهریورماه 91 فارغ التحصیل خواهند شد، لازم است میانگین (معدل) واحدهای گذرانیده شده آنان تا 31 شهریور 90 با معدل مندرج در کارت ورودی یکسان باشد و در صورت قبولی همین میانگین (معدل) را به مؤسسه محل قبولی ارائه دهند.


فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی ناپیوسته باید معدل واقعی کاردانی (فوق دیپلم) و مقطع کارشناسی (لیسانس) آنان با معدل مندرج در کارت ورودی یکسان باشد.


داوطلبانی که به هنگام ثبت‌نام و شرکت در این آزمون شاغل به تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته بوده و حداکثر تا 31 شهریورماه 91 فارغ التحصیل خواهند شد و پس از اخذ مدرک کاردانی (فوق دیپلم) در مقطع کارشناسی ناپیوسته پذیرفته شده‌اند، باید معدل مقطع کاردانی و همچنین میانگین (معدل) واحدهای گذرانیده شده آنان در مقطع کارشناسی ناپیوسته تا 31 شهریورماه 90 با معدل مندرج در کارت ورودی یکسان باشد و در صورت قبولی همین میانگین را به همراه معدل مقطع کاردانی به مؤسسه محل قبولی ارائه دهند.


براساس این گزارش داوطلبان باید با توجه به رشته امتحانی و موادی که امتحان خواهند داد لوازم مورد نیاز از قبیل مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاکن، مداد تراش و سنجاق را به همراه داشته باشند.


 

به نقل از خبرگزاری فارس: مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد فردا به پایان می‌رسد.


مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ساعت 24 فردا 19 بهمن‌ماه به پایان می‌رسد.

داوطلبان برای ثبت‌نام باید با مراجعه به سایت  www.azmon.org و دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام به صورت اینترنتی و pdf نسبت به ثبت‌نام در این آزمون اقدام کنند.

آزمون کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد در روزهای 21، 22 و 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود و نتایج نهایی این آزمون اواخر شهریور ماه اعلام می‌شود.


 
به نقل از خبرگزاری مهر ، مشاور سازمان‌ سنجش جزئیات توزیع کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون‌ ورودی‌ تحصیلات‌ تکمیلی‌ سال 91 را تشریح کرد و یادآور شد: آزمون کارشناسی ارشد 91 در روزهای 26، 27 و 28 بهمن ماه در 44 شهر و با شرکت 930 هزار و 172 داوطلب برگزار می شود.

حسین توکلی افزود: 930 هزار و 172 داوطلب در 131 کد رشته و 87 هزار و 314 نفر داوطلب نیز در  64 کدرشته امتحانی شناور ثبت نام کرده اند و از همین رو 1 میلیون و 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد صادر شده است.

وی افزود: از میان کارتهای صادره شده 510 هزار و 317 کارت متعلق به زنان و 507 هزار و 169 کارت متعلق به مردان است.

توکلی خاطرنشان کرد: اطلاعات مربوط به حوزه امتحانی بر روی کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی مربوطه درج شده است و داوطلبان‌ متقاضی‌ لازم‌ است‌ به نشانی مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون مراجعه کنند. شهرستان محل برگزاری آزمون داوطلبان با توجه به استان محل اقامت آنان تعیین شده است.

وی اظهار داشت: کارت شرکت در آزمون حاوی اطلاعات ثبت نامی، تاریخ و محل برگزاری آزمون داوطلبان از روز یکشنبه 23 بهمن 90 برای مشاهده و پرینت بر روی سایت سازمان به آدرس www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت و داوطلبان لازم است بر اساس اطلاعات کارت اعتباری و یا شماره پرونده و کد رهگیری وارد سایت شده و نسبت به پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش با اشاره به تعداد شرکت کنندگان در کدرشته های مختلف در آزمون گفت: 160 هزار و  758 نفر در 7 کد رشته امتحانی در صبح چهارشنبه 26 بهمن، 166 هزار و 244 نفر در 11 کد رشته امتحانی در عصر چهارشنبه 26 بهمن شرکت می کنند.

وی افزود: 198 هزار و 209  نفر در 64 کد رشته امتحانی در صبح پنجشنبه 27 بهمن، 161 هزار و 205 نفر در 5 کد رشته امتحانی در عصر پنجشنبه 27 بهمن، 172 هزار و 5 نفر در 12 کد رشته امتحانی در صبح جمعه 28 بهمن و 159 هزار و 65 نفر در 32 کد رشته امتحانی در عصر جمعه 28 بهمن شرکت می کنند.

جدول کارتهای آزمون کارشناسی ارشد

تعداد کارت های صادر شده داوطلبان زمان روز تعداد کدرشته امتحانی
160 هزار و  758 نفر صبح چهارشنبه 26 بهمن 7 کد رشته امتحانی
166هزار و 244 نفر عصر چهارشنبه 26 بهمن 11 کد رشته امتحانی

198 هزار و 209  نفر

صبح پنجشنبه

27 بهمن 64 کد رشته امتحانی

161 هزار و 205 نفر

عصر پنجشنبه 27 بهمن 5 کد رشته امتحانی
172 هزار و 5 نفر صبح جمعه

28 بهمن

12 کد رشته امتحانی
159 هزار و 65 نفر

عصر جمعه

28 بهمن

32 کد رشته امتحانی
جمع کارت های صادر شده : یک میلیون و 17 هزار و 486

جمع کد رشته ها: 131 کدرشته

توکلی تاکید کرد: برای شرکت در جلسه آزمون همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون اینترنتی و همچنین اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار و ارائه آن الزامی است. داوطلبانی که علاوه بر کد رشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در یکی از 64 کد رشته امتحانی به عنوان رشته امتحانی دوم شرکت کرده اند باید کارت شرکت در آزمون رشته امتحانی دوم خود را از سایت سازمان سنجش دریافت کنند.

وی با اشاره به ضرورت درج دقیق معدل در آزمون کارشناسی ارشد سال 91 گفت: معدل مندرج در کارت شرکت در آزمون براساس اطلاعات شخص داوطلب به هنگام ثبت نام اینترنتی درج شده ‌است و چنانچه داوطلبی در زمان ثبت نام موفق نشده است که معدل واقعی خود را بنا به دلایلی ثبت کند، در این مرحله می‌تواند با مراجعه به سایت سازمان سنجش و ورود به مرحله ویرایش نسبت به اصلاح معدل واقعی خود اقدام کند. در غیر این صورت ضمن لغو قبولی آن دسته از داوطلبانی که در ردیف پذیرفته‌شدگان نهایی قرار بگیرند، مسئولیت هرگونه تبعات بعدی بعهده شخص داوطلب خواهد بود.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: درب حوزه‌های امتحانی صبحها راس ساعت 7:30 صبح و بعد از ظهرها راس ساعت 14:00 بسته خواهد شد. شروع فرآیند برگزاری آزمون صبح راس ساعت 8 صبح و بعدازظهر راس ساعت 14:30 آغاز می شود.

به گزارش مهر، آزمون‌ کد رشته‌‌های امتحانی 1129 (زبان و ادبیات اردو)، 1154 (مطالعات دفاعی استراتژیک)، 1155 (اطلاعات استراتژیک)، 1156 (آماد) ،1157(مدیریت بحران)، 1158 (پدافند غیرعامل)، 1287 (مهندسی طراحی محیط زیست)، 1356 (نمایش عروسکی)،  ‌‌1360 (مجموعه موسیقی‌)، منحصراً در شهر ‌تهران‌ برگزار می شود و داوطلبان‌ هر یک از این کدرشته ها ضرورت‌ دارد براساس‌ آدرس و تاریخ مندرج بر روی کارت شرکت در آزمون به حوزه امتحانی مربوط در شهر تهران مراجعه کنند.

همچنین آزمون کد رشته امتحانی 1152 (مجموعه مدرسی  الهیات و معارف اسلامی) منحصراً در شهرهای مقدس مشهد و قم برگزار می‌شود و داوطلبان استانهای خراسان رضوی ، خراسان جنوبی ، خراسان شمالی، سمنان، سیستان وبلوچستان و یا گلستان برای شرکت در جلسه آزمون منحصراً به شهرستان مشهد (دانشگاه علوم اسلامی رضوی) و سایر داوطلبان این کد رشته امتحانی به شهرستان قم (دانشگاه مفید قم ) مراجعه کنند.

محل آزمون 7 کد رشته امتحانی شامل کد رشته‌های امتحانی 1147، 1149‌،‌1150‌، 1151، 1153‌، 1158 و 1159 که ثبت نام آنها توسط دستگاههای اجرایی ذیربط و با هماهنگی این سازمان صورت گرفته در شهرستان تهران برگزار خواهد شد از طریق اطلاعیه‌ای که هریک از ارگانهای ذیربط  صادر می کنند در تاریخهای پیش بینی شده برگزار خواهد شد. (لازم به توضیح است که آزمون کد رشته 1151 در تاریخ 13 بهمن برگزار شد)، برای این دسته از داوطلبان کارت شرکت در ‌آزمون نیز صادر نشده است.


 
امکان خرید کارت اعتباری ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی از طریق خودپردازهای بانک ملی فراهم شده و به داوطلبان توصیه می‌شود هر چه زودتر نسبت به خرید کارت اعتباری از این طریق اقدام کنند.


به گزارش مهر، عبدالله سجادی، رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خبر از مهلت نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد تا روز چهارشنبه 19 بهمن ماه داد.

روال خرید کارت اعتباری و ثبت نام در این آزمون تنها از طریق اینترنتی صورت می گیرد و درگاه بانکهای ملی، ملت، تجارت، پارسیان و پاسارگاد به منظور انجام خرید شناسه و رمز عبور ثبت نام، فعال است. از سوی دیگر، متقاضیان می توانند با مراجعه به خودپرداز شعب بانک ملی، کارت اعتباری را خریداری کنند.

برخی داوطلبان در این میان از فعال نبودن برخی درگاهها برای انجام فرایند خرید کارت اعتباری خبر دادند که این مشکل برطرف شد. اما عده ای از داوطلبان نیز با تمدید مهلت نام نویسی در کنکور کارشناسی ارشد 91 قصد خرید کارت اعتباری را از خودپردازهای بانک ملی دارند و این کار را تا دقایق پایانی مهلت ثبت نام انجام نمی دهند.

این در حالیست که ممکن است خودپردازهایی که برای خرید کارت اعتباری فعال هستند تنها تا ساعتی از روز پایانی مهلت مقرر شده ثبت نام یعنی 19 بهمن فعال باشند و برای داوطلبانی که قصد خرید از این عابربانکها را دارند فرصتی برای ثبت نام باقی نماند.

با توجه به اینکه مرکز آزمون دانشگاه آزاد، فرصت دوباره ای برای جاماندگان از ثبت نام در کنکور کارشناسی ارشد این دانشگاه در نظر نگرفته، داوطلبان بهتر است پیش از روز پایانی ثبت نام، کارت اعتباری را خریداری کنند.

کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد. 
رتال دانشگاهی کشور به نقل از مهر ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به برگزاری کنکور کارشناسی ارشد 91 گفت: یک میلیون و 17 هزار و 486 کارت برای کنکور کارشناسی ارشد منتشر شده و راهنمای شرکت در آزمون از روز دوشنبه 17 بهمن توزیع می شود.

حسین توکلی افزود: اطلاعیه سازمان درباره توزیع کارت کنکور کارشناسی ارشد سال 91 به همراه راهنمای شرکت در آزمون در روزهای 17 و 24 بهمن در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.

وی افزود: نشانی حوزه های امتحانی زیر برگه کارت ورود به جلسه درج شده است و برای افرادی که علاوه بر کدرشته امتحانی خود در یکی از 64 کد رشته امتحانی شناور نیز شرکت کرده اند، دو کارت ورود به جلسه آزمون ارائه می شود.

توکلی یادآور شد: 137 کد رشته امتحانی در 7 گروه ارائه شده است که گروه علوم انسانی دارای 50 کد رشته، گروه علوم پایه با 15 کد رشته، گروه فنی - مهندسی با 29 کد رشته، گروه کشاورزی با 25 کد رشته، گروه هنر با 12 کد رشته و گروه دامپزشکی با 6 کد رشته هستند.

وی اظهار داشت: از میان 137 کد رشته، ثبت نام 131 کدرشته به همراه اولین مرحله هفدهمین دوره المپیاد دانشجویی به صورت متمرکز انجام شد و 6 کدرشته نیز با هماهنگی سازمان سنجش و ارگانهای مربوطه ثبت نام را به انجام رساندند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد: 930 هزار و 172 نفر تقاضانامه ثبت نام الکترونیکی را تکمیل کردند که از این تعداد 472 هزار و 869 نفر زن و 457 هزار و 303 نفر مرد هستند که این تعداد در سال 91 نسبت به سال 90 تعداد 58 هزار و 366 نفر افزایش داشته است.

وی افزود: 87 هزار و 314 نفر داوطلب در کنکور کارشناسی ارشد 91 نیز علاقمندی خود برای شرکت در 64 کدرشته امتحانی شناور اعلام کرده اند که با توجه به جداگانه بودن آزمون هر کدرشته امتحانی، این دسته از داوطلبان دارای دو کارت ورود به جلسه خواهند بود.

توکلی خاطرنشان کرد: از میان 1 میلیون و 17 هزار و 486 کارت آزمون کارشناسی ارشد صادر شده، 510 هزار و 317 کارت متعلق به زنان و 507 هزار و 169 کارت متعلق به مردان است.

مشاور عالی سازمان سنجش یادآور شد: توزیع اینترنتی کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسی ارشد از روز 23 تا 25 بهمن ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org  آغاز می شود و آزمون در روزهای 26، 27 و 28 بهمن برگزار می شود.

توکلی اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد 4 خردادماه 91 به صورت کارنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد.


 
مهلت ثبت نام دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا پایان روز

 چهار شنبه 19 بهمن ماه تمدید گردید.


 
براساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد، داوطلبان شرکت در کنکور ناپیوسته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی تا ساعت 24 امشب فرصت ثبت نام دارند.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، داوطلبان تا ساعت 24 امشب فرصت دارند که با مراجعه به سامانه ثبت نامی مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی www.azmoon.org در کنکور کارشناسی ارشد 91 این دانشگاه نام نویسی کنند.

کنکور کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد اسلامی طی روزهای 21 تا 23 اردیبهشت ماه سال آینده برگزار و نتایج نهایی آن در اواخر شهریور ماه اعلام خواهد شد.

پذیرش دانشجو فقط در رشته همنام و یا متجانس امکان پذیر است و در صورتی که گرایش داوطلب در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته وجود نداشته باشد یکی از گرایشهای رشته مورد نظر توسط وی انتخاب شده و در فرم ثبت نام اینترنتی پذیرش بدون آزمون درج می شود.

نوع پذیرش در این کنکور در مقایسه با سالهای گذشته تغییری نکرده و 2 هزار و 145 رشته محل در این دوره از پذیرش در نظر گرفته شده که افزایش 29 درصدی را نشان می دهد.

واحدها و مراکز دانشگاهی مستقر در کل کشور به جز استانهای تهران، قزوین و قم آمادگی بورس کردن تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته های کامپیوتر و حسابداری را برابر ضوابط و مقررات دارا هستند.

سؤالات رشته های مختلف به تشخیص دانشگاه اغلب تشریحی کامل، تستی - تشریحی و اغلب به صورت تستی کامل طرح و تنظیم می شود.


 

مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور آغاز توزيع کارت آزمون کارشناسي ارشد 91 را از روز 23 بهمن‌‌ماه اعلام کرد و خبر از انتشار نتايج اوليه اين آزمون در 4 خرداد 91 داد.

حسين توکلي مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس با بيان اينکه در آزمون ورود کارشناسي ارشد 91 براي 137 کد رشته امتحاني پذيرش دانشجو صورت مي‌پذيرد، گفت: ثبت‌نام از داوطلبان 131 کد رشته امتحاني از 137 کد رشته امتحاني به طور متمرکز توسط سازمان سنجش آموزش کشور انجام شده است و ثبت‌نام از داوطلبان 6 کد رشته امتحاني ديگر از 137 کد رشته امتحاني که در دفترچه راهنماي ثبت‌نام مشخص شده است نيز به طور جداگانه توسط ارگان‌هاي ذيربط زير نظر سازمان سنجش آموزش کشور صورت پذيرفته است.


به گفته وي در آزمون کارشناسي ارشد 91 در 131 کد رشته امتحاني 930 هزار و 172 داوطلب تقاضا نامه ثبت‌نام را تکميل کرده‌اند که از اين تعداد 472 هزار 869 نفر زن و 457 هزار و 303 نفر مرد هستند.وي از افزايش بيش از 6 درصدي داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد 91 نسبت به داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد سال 90 خبر داد و گفت: داوطلبان آزمون کارشناسي ارشد 91 نسبت به تعداد داوطلبان آزمون آزمون کارشناسي ارشد سال گذشته 58 هزار و 366 نفر افزايش دارد.

به گفته وي در آزمون کارشناسي ارشد 91 تعداد 87 هزار 314 نفر برابر ضوابط نسبت به اعلام علاقه‌مندي به يکي از 64 کد رشته امتحاني شناور به عنوان کد رشته امتحاني دوم اقدام کردند که از اين تعداد 37 هزار و 448 نفر زن، 49 هزار و 866 نفر مرد هستند.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه آزمون 2 کد رشته امتحاني جداگانه برگزار مي‌شود هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون کد رشته امتحاني مربوطه بايد کارت ورود به جلسه آزمون داشته باشد.وي ادامه داد: با توجه به آمار داوطلبان واقعي يعني 930 هزار و 172 داوطلب و آمار علاقمندان به کد رشته امتحاني دوم يعني 87 هزار و 314 داوطلب جمعاً يک ميليون و 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون صادر مي‌شود.به گفته توکلي از يک ميليون 17 هزار و 486 کارت ورود به جلسه آزمون کارشناسي ارشد 91 حدود 510 هزار و 371 کارت ويژه خواهران و 507 هزار و 169 کارت براي برادران صادر شده است.وي گفت: توزيع کارت آزمون کارشناسي ارشد 91 از روز شنبه 23 بهمن ماه آغاز مي‌شود و تا 25 بهمن ماه ادامه دارد.مشاور عالي سازمان سنجش آموزش کشور زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد 91 را صبح و بعد از ظهر روزهاي چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه 26، 27 و 28 بهمن ماه اعلام کرد و گفت: نتايج اوليه اين آزمون به صورت کارنامه در 4 خرداد سال 91 منتشر مي‌شود.


 
مشاور عالي سازمان سنجش آموزش كشور از برگزاري آزمون كارشناسي ارشد دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي سال 1391 از روز چهارشنبه 26 بهمن ماه در سراسر كشور خبر داد.

حسين توكلي در گفت‌وگو با خبرنگار «صنفي آموزشي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: آزمون كارشناسي ارشد امسال با رقابت 930 هزار و 172 داوطلب در 131 كد رشته به صورت سراسري طي روزهاي 26 تا 28 بهمن ماه در 42 شهرستان برگزار مي‌شود.


وي اظهار كرد: 84/50 درصد داوطلبان آزمون امسال را زنان تشكيل مي‌دهند.

وي با تاكيد بر اينكه آزمون امسال از لحاظ كيفيت همانند سال‌هاي گذشته برگزار مي‌شود، تصريح كرد: آمار ثبت‌نام‌كنندگان آزمون امسال نسبت به سال گذشته 58هزار و 366 نفر افزايش داشته است.

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به توزيع اينترنتي كارت ورود به جلسه آزمون طي روزهاي 23 الي 25 بهمن ماه از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org ، گفت: با احتساب 87 هزار و 314 داوطلب كه كد رشته‌هاي شناور را انتخاب كرده‌اند، براي يك ميليون و 17 هزار و 486 داوطلب كارت ورود به جلسه صادر شده است.

وي با اشاره به تفاوت‌هاي آزمون امسال در مقايسه با دوره گذشته، اظهار كرد: آزمون‌هاي سه كد رشته مجموعه مهندسي برق، رياضي و مهندسي كامپيوتر در سال گذشته در دو نوبت برگزار مي‌شد كه اين آزمون امسال در يك نوبت برگزار مي‌شود.

توكلي در خصوص تمهيدات امنيت برگزاري آزمون كارشناسي ارشد، گفت: همانند سال‌هاي گذشته هماهنگي‌هاي لازم در مورد برگزاري آزمون كارشناسي ارشد انجام شده است و اين آزمون در امنيت و حفاظت كامل و در محيطي امن با كيفيت مطلوب برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به شخصي‌سازي دفترچه‌هاي آزمون كارشناسي ارشد، نيز خاطرنشان كرد: شخصي‌سازي دفترچه‌ها براي كليه رشته‌ها انجام شده است، به گونه‌اي كه محتواي دفترچه‌ها يكسان اما فرم آنها متفاوت است.


 
 
رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از کاهش 66 درصدي دفترچه‌هاي سؤال آزمون کارشناسي ارشد 91 اين دانشگاه خبر داد.


دكتر عبدالله سجادي جاغرق رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامي در گفت‌وگو با فارس با اشاره به ادامه داشتن مهلت ثبت‌نام آزمون کارشناسي ارشد اين دانشگاه، از کاهش حدود 66 درصدي مجموعه امتحاني سال 91 نسبت به سال 90 خبر داد.

به گفته وي در آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در سال گذشته 399 مجموعه امتحاني وجود داشت که اين تعداد در سال 91 به 130 مجموعه امتحاني کاهش يافته است.

رئيس مرکز آزمون دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: در سال‌هاي گذشته 399 مدل دفترچه ‌آزمون کارشناسي ارشد يعني براي هر رشته گرايش يک دفترچه منتشر مي‌شد در حالي که در آزمون آينده براي هر رشته يک دفترچه آزمون منتشر مي‌شود و اين همان شيوه‌اي است که سازمان سنجش آموزش کشور نيز در حال اجراي آن است.

به گفته وي در سال‌هاي گذشته با تعداد دفترچه‌هاي آزمون امکان مقايسه سخت بود و گاهي برخي گرايش‌ها خالي مي‌ماند در حالي که رقابت در تعدادي از گرايش‌ها خيلي زياد مي‌شد، بر همين اساس گاهي داوطلبان باسواد به دليل نوع گرايشي که انتخاب کرده بودند از تحصيل بازمي‌ماندند.


 
پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری فارس: رئیس مرکز آزمون دانشگاه ‌آزاد از افزایش 494 رشته محل جدید در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد.
عبدالله سجادی‌جاغرق رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد از افزایش 494 رشته محل جدید در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه خبر داد و گفت: ثبت‌نام آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تا 15 بهمن‌ماه ادامه دارد.

به گفته وی در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد 2 هزار و 145 رشته وجود دارد و داوطلبان باید تا 15 بهمن‌ماه با مراجعه به سایت مرکز آزمون این دانشگاه نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد روزهای برگزاری آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه را 21، 22 و 23 اردیبهشت ماه سال 1391 اعلام کرد و خاطرنشان کرد: در آزمون کارشناسی ارشد 91 دانشگاه آزاد 147 حوزه امتحانی وجود دارد.